Ile kobiet w Sudanie Południowym potrafi czytać i pisać? Ilu jest na świecie wolontariuszy? A ilu uchodźców? – te pytania zadawane są na ekranach LCD pasażerom w warszawskim metrze i w autobusach. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi akcję, która ma popularyzować wiedzę o świecie i jego globalnych problemach.
Kampania porusza takie zagadnienia jak: klęski żywiołowe, głód i niedożywienie, wkład krajów rozwijających się do światowego handlu, walka z ubóstwem na świecie, informacja i komunikacja na rzecz rozwoju, choroby zakaźne, dostęp do wody pitnej, edukacja na świecie i edukacja globalna, HIV/AIDS, uchodźcy, idea wolontariatu oraz dysproporcje w dochodach ludzi na świecie. Działania potrwają do 13 grudnia. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu Edukacja Globalna 2013.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – organizator misji humanitarnych w Libanie, Sudanie Południowym, Etiopii, Gruzji, Tadżykistanie oraz w Autonomii Palestyńskiej, zaprasza również do wzięcia udziału w szybkim quizie wiedzy z edukacji globalnej. Należy odpowiedzieć na pytanie:
Jaki kraj był inicjatorem ustanowienia Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji (European Endowment for Democracy)?
– Węgry,
– Polska,
– Czechy
oraz przesłać prawidłową odpowiedź na adres: edukacja@pcpm.org.pl. Organizatorzy przewidzieli nagrody.
PCPM jest organizacją pożytku publicznego, udzielającą pomocy humanitarnej i rozwojowej na świecie oraz pomagającą ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych – zarówno konfliktów zbrojnych, jak i klęsk żywiołowych. Fundacja została powołana, by łagodzić następstwa kryzysów humanitarnych oraz umożliwiać ich ofiarom otrzymywanie pomocy z Polski. Realizuje projekty z zakresu pomocy uchodźcom, edukacji i szkoleń dla młodzieży, wzmacniania potencjału kobiet i rozwijania ich przedsiębiorczości, rozwoju obszarów wiejskich, pomocy medycznej, w tym elektryfikacji ośrodków medycznych, zarządzania kryzysowego i wzmacniania potencjału samorządów i jednostek ratowniczych.
W roku 2013 PCPM prowadzi projekty w Libanie, Sudanie Południowym, Etiopii, Gruzji, Tadżykistanie oraz w Autonomii Palestyńskiej. Działalność PCPM w kraju skupia się na edukacji humanitarnej i rozwojowej oraz informowaniu o sytuacji humanitarnej w krajach dotkniętych wojnami domowymi oraz klęskami żywiołowymi.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym
-
27.10.2023
„Tęczowy Piątek” pod patronatem Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl