logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Konkurs na nowe „na co mi to”
01.12.2011
Tematy: Wydarzenia

Konkurs na nowe „na co mi to”



Rymowanka, fotografia, kolaż… w konkursie kampanii „Narkotyki? Na co mi to” jedynym ograniczeniem ma być wyobraźnia uczestników. Zadaniem młodych ludzi jest nadanie hasłu kampanii nowej, niebanalnej formy – mile widziane jest nawiązanie do własnych pasji i pokazanie, jak kreatywne i pociągające może być życie bez narkotyków.

Uczestnicy startującego 1 grudnia konkursu zaprezentują swoje prace na stronie internetowej kampanii www.nacomito.com.pl w sekcji „JA”. Najbardziej inspirujące pomysły zostaną wyłonione w dwóch etapach – poprzez głosowanie internautów, a następnie przez jury powołane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Konkurs potrwa do 13 grudnia br. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody w postaci kart podarunkowych do takich sklepów jak: Vobis, Decathlon, Media Markt i Empik o wartości 1000 zł i 500 zł.

To drugi konkurs organizowany w ramach kampanii antynarkotykowej „Narkotyki? Na co mi to”. Projekt prowadzony z inicjatywy Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii ma uświadomić młodym ludziom, że moda na narkotyki przeminęła, bo jak wskazują badania, większość młodzieży ich nie używa. Kampania ruszyła tuż przed wakacjami, w czasie, który potencjalnie sprzyja eksperymentowaniu ze środkami odurzającymi. W ramach projektu działa m.in. strona internetowa oraz profil na Facebooku, który w ciągu kilku miesięcy polubiło ponad 1000 osób. Twarzami kampanii są młode, autentyczne osoby, które żyją z pasją. Maciek – mistrz Polski w penspinningu, Przemek – deskorolkarz, Matylda – rowerzystka, Róża – tancerka hip-hop i Filip – gitarzysta.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

  • 19.05.2026Wydarzenia

    Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 20.04.2026Wydarzenia

    Razem dla dobra zwierząt. Dołącz do Forum Karmimy Psiaki

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek