logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Konkurs na najpiękniejszą zieleń w stolicy
13.04.2015
Tematy: Wydarzenia

Konkurs na najpiękniejszą zieleń w stolicy



W sobotę 11 kwietnia 2015 r. ruszył 32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. 

Potrzeba zieleni jest naturalna. Mieszkańcy Warszawy hodując kwiaty na swoich balkonach, tarasach i w ogródkach robią to przede wszystkim dla siebie. Często nie zdają sobie sprawy, że robią to również dla innych, że piękny balkon zdobi okolicę i wpływa na to, jak wygląda całe miasto. Konkurs ma za zadanie ich wyróżnić, zauważyć, podkreślić tę społeczną funkcję indywidualnej inicjatywy – mówi Beata Michalec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Udział w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy oraz każda firma i instytucja publiczna działająca na terenie stolicy. Spośród wszystkich zgłoszeń Urząd Miasta Warszawy wybierze trzy najlepsze w kategoriach: 1. Człowiek, 2. Firma, 3. Sąsiedzi. Przyznana również zostanie Nagroda im. Stefana Starzyńskiego. Swoje nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, które wybierze najlepsze zgłoszenia w sześciu kategoriach: 1. Balkony, logia i okna 2. Ogródki przydomowe, 3. Budynki i tereny ogólnodostępne, 4. Osiedla mieszkaniowe, 5. Inne formy zieleni miejskiej, 6. „Mister Kwiatów” – za całościowe ukwiecenie budynku, oraz Nagrodę Specjalną Zarządu TPW za szczególne zasługi na rzecz konkursu. Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni 30 sierpnia 2015 r. podczas gali w CSW Zamek Ujazdowski.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2015 r. drogą elektroniczną (za pośrednictwem strony www.warszawawkwiatach.pl) i tradycyjną (na adres Zarządu Głównego TPW – pl. Zamkowy 10, 00-277 Warszawa).

Po raz drugi konkursowi towarzyszą spotkania z cyklu Centrum porad. W tym roku do udziału w Centrach porad zapraszają kuratorzy – Kwiatuchi, duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej.

Na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu Centrum porad wstęp jest wolny. Pierwsze odbyło się w sobotę 11 kwietnia. 2. spotkanie pod hasłem „Przekop miasto” odbędzie się 16 maja o godz. 12:00 (Żolibuh, al. Wojska Polskiego na wysokości Felińskiego). Będzie to 4 edycja kolektywnego wysadzania roślin w tym miejscu, które przypomną o wspólnym sadzeniu roślin w 1932 roku w parku Żeromskiego. Działanie nie tylko ma zmieniać estetykę miejsca, ale też wpłynąć na relacje sąsiedzkie i budować emocjonalną więź  mieszkańców z miejscem. Spotkanie „Słodka Warszawa” zaplanowane jest na 30 maja (godz. 12:00, Jazdów) – ma na celu pokazanie jak ważne są pszczoły i inne zapylacze, jakim zagrożeniem dla owadów są opryski roślin oraz uświadomienie, że są niezbędne także do powstania pożywienia dla ludzi. 27 czerwca o 12 w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie na spotkaniu „Zjedz miasto” uczestnicy zapoznają się z jadalnymi roślinami występującymi na terenie Warszawy. „Wybryki natury” to spotkanie poświęcone nowym funkcjom i zastosowaniom roślin. Odbędzie się 18 maja o 12 w Centrum Nauki Kopernik i o 16 na SGGW.

Konkurs organizuje Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa. Kuratorem konkursu są Kwiatuchi.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

  • 19.05.2026Wydarzenia

    Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek