Instytut Badań Literackich PAN oraz Podyplomowe Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki przy IBL PAN ogłosiły konkurs na najlepszą pracę magisterską o tematyce genderowej, queer albo studiów kobiecych.
Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie z zakresu literaturoznawstwa, antropologii kulturowej, historii, historii sztuki, teologii, socjologii, filozofii, a także prawa i ekonomii, mieszczące się w obrębie szeroko rozumianych studiów kobiecych, gender oraz queer studies. Prace powinny być obronione w roku akademickim 2009/2010. Prace można zgłaszać do 15 października 2010 roku.
Laureat głównej nagrody otrzyma prawo do bezpłatnych studiów w Podyplomowych Gender Studies przy IBL PAN. Oprócz nagrody głównej jury będzie mogło wręczyć również wyróżnienia.
Nagrody zostaną przyznane w dwóch dziedzinach: nauk humanistycznych (literatura, sztuka, historia, filozofia itp.) oraz społecznych (socjologia, prawo, ekonomia itp.). Przewodniczącą jury będzie prof. Maria Janion.
Pracę na konkurs wraz z krótką opinią o niej i rekomendacjami zgłasza promotor, w porozumieniu z autorem. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż 31 października 2010 roku.
Regulamin konkursu jest dostępny jest tutaj.
zobacz także
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
20.04.2026Wydarzenia
Razem dla dobra zwierząt. Dołącz do Forum Karmimy Psiaki

