11 lipca 2012 roku w Akademii Leona Koźmińskiego rozpoczyna się Piąty Światowy Kongres International Society of Business, Economics, and Ethics, w którym weźmie udział ponad 350 uczestników ze świata z prawie 300 organizacji różnych sektorów, z 46 krajów. W trakcie Kongresu odbędzie się 67 sesji dyskusyjnych z udziałem ponad 200 zaproszonych ekspertów z całego świata w zakresie etyki i odpowiedzialności biznesu. Na wieczory przewidziane są wspólne dyskusje przy stołach np. w Arkadach Kubickiego i w Fortecy. Cztery dni w Warszawie spędzą zarówno ci, których książki, raporty i ekspertyzy przytacza się w najnowszych wypowiedziach na temat CSR, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoje kroki w tej dziedzinie.
W ramach otwierającej sesji plenarnej o odpowiedzialności będą rozmawiać m.in. Lech Wałęsa, Klaus Leisinger z Novartis, Maciej Witucki z Orange i Patricia Werhane z ISBEE. Do panelu o wyzwaniach etycznych w sektorze finansów Paul Dembiński z Genewy (autor właśnie wydanej po polsku książki „Finanse po zawale”) zaprosił m.in. Różę Milic-Czerniak ze Związku Banków Polskich, Jakuba Kuriatę z BNP Paribas w Londynie, założyciela m-Banku Sławomira Lachowskiego, prof. J. Boatright’a z Loyola University, A. Giesbrechta z Credit Suisse SA i prof. J. Brinkmanna z Oslo. Prof. A. Koźmiński, specjalista od zarządzania, na temat nowych perspektyw rozwoju odpowiedzialnego biznesu będzie spierał się z H. Simon’em z Simon-Kutcher & Partners Strategy & Marketing Consultants, Prof. N. C. Smith’em z INSEADu, autorem znanej w Polsce książki „Odpowiedzialność biznesu. Teoria i praktyka” i F. Colombie, CEO, Auchan Russia and Central Europe.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizowało dyskusję na temat zarządzania wiedzą CSR, w której wezmą udział przedstawiciele Orange, PwC, Lotosu, a także prof. Bill Ferns z Baruch College w Nowym Jorku i Milenko Gudic z CEEMAN. O kierunkach rozwoju raportowania dyskutować będzie M. Painter-Morland z Academy of Business in Society (EABIS) wraz z J. Swannick z Londynu (do niedawna w Lloyds Bank), R. Morettim, związanym z LaFarge Group, I. Picholą z PwC, J. Twardowską z Lotosu i P. Conradie z University of Pretoria. O osiągnięciach i niepowodzeniach Global Compact dyskusję okrągłego stołu poprowadzi S. Prakash Sethi z International Center for Corporate Accountability w Nowym Jorku, autor światowego bestselleru „Globalization and Self-Regulation: The Crucial Role that Corporate Codes of Conduct Play in Global Business”.
Prof. Maria Cecilia Coutinho de Arruda z Brazylii poprowadzi dyskusję na temat takich szkoleń, które pomagają innym w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, a w dyskusji udział weźmie m.in. Xiaohe Lu z Szanghaju i Prof. Heidi von Weltzien Høivik z Center for Ethics and Leadership. O wyzwaniach w projektowaniu miast nadających się do zamieszkiwania i o zadaniach biznesu z tym związanych będzie dyskutować m.in. Abu Ganif z Care Bangladesh, Jakub Kronenberg z Fundacji Sendzimira, Aleksandra Stanek-Kowalczyk z PwC, Prof. Beverly Kracher z Creighton University oraz Marvin T. Brown z San Francisco, założyciel znanej kalifornijskiej firmy doradczej Working Ethics, autor książki „Civilizing the Economy”, która w ostatnich miesiącach stała się ważną pozycją w biznesowym podejściu do zagadnienia zrównoważonych miast i roli biznesu.
Szczegółowe informacje i rejestracja znajdują się na stronie www konferencji. Współorganizatorem i gospodarzem Kongresu ISBEE jest Akademia Leona Koźmińskiego. Głównymi sponsorami są Telekomunikacja Polska i Auchan, sponsorami Lotos SA i Narodowy Bank Polski. Partnerami Kongresu są Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie
-
28.07.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 11 sierpnia
-
27.07.2023
Biedronka zamyka obieg polietylenu
-
18.07.2023
Trwa nabór do 17. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”