Czy w Polsce małe organizacje sportowe mają szansę na rozwój i stabilny budżet, jak pozyskiwać środki na profesjonalne i amatorskie inicjatywy sportowe oraz jakie są niestandardowe sposoby promowania swoich inicjatyw, współpracy z wolontariuszami oraz wykorzystania nowych technologii – o tym będą rozmawiać uczestniczy konferencji „Fundraising w sporcie”. Będzie to forum wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy i integracji w gronie przedstawicieli organizacji sportowych z całej Polski.
Konferencja odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie w dniach 28 – 29 listopada. W ciągu dwóch dni uczestnicy poznają sposoby wykorzystania nowych technologii w pozyskiwaniu środków i prowadzenia skutecznych kampanii crowdfundingowych w sieci. Wszystkie narzędzia zostaną przedstawione w odniesieniu do organizacji sportowych. Zaproszeni eksperci przedstawią również ideę CSRu oraz perspektywę biznesu wspierającego działalność sportową. Zostaną również zaprezentowane projekty wolontariatu sportowego, społecznego wykorzystania infrastruktury, a także budowania partnerstw z lokalnym samorządem.
Cała konferencja podzielona jest na 4 ścieżki tematyczne – do wyboru przez uczestników: wykorzystanie wizerunku, zrównoważona zmiana, siła sieci, wartość wolontariatu, potęga partnerstwa.
Wśród zaproszonych prelegentów pojawią się m.in:
Piotr Pogon – doświadczony fundraiser. Opowie jak wykorzystać wizerunek sportu w relacji ze sponsorami.
Michał Gniatkowski – specjalista od prawa i marketingu sportowego. Podczas konferencji podzieli się wiedzą na temat aspektów prawnych w trakcie współpracy z samorządem oraz biznesem.
Guido Vreuls – Prezes OTTO Polska, firmy angażującej się w projekty CSR. Inicjuje niekonwencjonalne działania fundraisingowe na cele charytatywne. W trakcie wydarzenia przedstawi zasady angażowania się biznesu w działania sportowe.
Jakub Sobczak – założyciel portalu PolakPotrafi.pl – pierwszej polskiej platformy crowdfundringowej poprowadzi warsztaty z nowej techniki w fundraisingu.
Jacek Makowski – wiceprezes Klubu Stal Nysa, organizator Biegu Nyskiego. Inicjator systemu fundraisingowego „Klub 50” w społeczności lokalnej. Podzieli się z uczestnikami wiedzą na temat profesjonalizacji i rozwoju organizacji sportowej.
Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu w ramach projektu „Fundusze dla sportu” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich chce wspierać wprowadzanie fundamentalnych zmian w organizacjach sportowych.
Rejestrować się można do 17 listopada na stronie http://www.sport.fundraising.org.pl.
Portal kampaniespołeczne.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
12.05.2022
„Druh znaczy przyjaciel” – Dem zaprojektował polsko-ukraiński słowniczek dla dzieci
-
11.05.2022
Dzień bez Śmiecenia — inauguracja letniej edycji Operacji Czysta Rzeka
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach