Debata „Kobiety przeciwko atomowi” odbędzie się 18 czerwca (sobota) 2011 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie w godzinach 10.00 – 15.15. Celem debaty jest, aby w gronie jak najszerszej reprezentacji kobiet – działaczek społecznych, radnych, polityczek, naukowczyń, dziennikarek, działaczek związków zawodowych, przedsiębiorczyń – wymienić wiedzę, informacje, argumenty i dobre praktyki dot. polityki energetycznej, oraz omówić wpływ danego modelu energetyki na jakość życia, spójność społeczną, zdrowie przyszłych pokoleń oraz szanse kobiet na uczestnictwo w realizacji danego modelu.
Przykłady innych państw na całym świecie, np. Finlandii, Australii czy Niemiec pokazują, że kobiety są ważnymi inicjatorkami i uczestniczkami debat i systemowych zmian dotyczących energetyki.
Debata „Kobiety przeciwko atomowi” jest kolejnym działaniem kobiet na rzecz zrównoważonej energetyki w Polsce. Debata odbywa się z inicjatywy Porozumienia Kobiety dla Pomorza przy wsparciu Fundacji im. Heinricha Bölla, Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim i Zielonego Instytutu. Do udziału przyłączyły się także organizacje z całej Polski: Fundacja Nasza Ziemia, Fundacja Przestrzenie Dialogu, Grupa Inicjatyw Genderowych, Porozumienie Kobiet Euroregionu, SLD–Frakcja Kobieca, Zielone Wiadomości, Zieloni 2004.
Udział w konferencji jest bezpłatny, do 16 czerwca należy jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ.
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

