logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Kobiety przeciwko atomowi
14.06.2011
Tematy: Wydarzenia

Kobiety przeciwko atomowi



Debata „Kobiety przeciwko atomowi” odbędzie się 18 czerwca (sobota) 2011 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie w godzinach 10.00 – 15.15. Celem debaty jest, aby w gronie jak najszerszej reprezentacji kobiet – działaczek społecznych, radnych, polityczek, naukowczyń, dziennikarek, działaczek związków zawodowych, przedsiębiorczyń – wymienić wiedzę, informacje, argumenty i dobre praktyki dot. polityki energetycznej, oraz omówić wpływ danego modelu energetyki na jakość życia, spójność społeczną, zdrowie przyszłych pokoleń oraz szanse kobiet na uczestnictwo w realizacji danego modelu.
Przykłady innych państw na całym świecie, np. Finlandii, Australii czy Niemiec pokazują, że kobiety są ważnymi inicjatorkami i uczestniczkami debat i systemowych zmian dotyczących energetyki.

Debata „Kobiety przeciwko atomowi” jest kolejnym działaniem kobiet na rzecz zrównoważonej energetyki w Polsce. Debata odbywa się z inicjatywy Porozumienia Kobiety dla Pomorza przy wsparciu Fundacji im. Heinricha Bölla, Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim i Zielonego Instytutu. Do udziału przyłączyły się także organizacje z całej Polski: Fundacja Nasza Ziemia, Fundacja Przestrzenie Dialogu, Grupa Inicjatyw Genderowych, Porozumienie Kobiet Euroregionu, SLD–Frakcja Kobieca, Zielone Wiadomości, Zieloni 2004.
Udział w konferencji jest bezpłatny, do 16 czerwca należy jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ.








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek