logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Klimatyczne życzenia dla premiera
30.11.2009
Tematy: Wydarzenia

Klimatyczne życzenia dla premiera



24 listopada w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy „Szkoły dla Klimatu”, która przedstawia życzenia klimatyczne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski skierowane do Rządu RP. Podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem delegacja dzieci i młodzieży reprezentująca prawie 10.000 uczniów uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski wyraziła swoją troskę o klimat.

W grudniu tego roku w Kopenhadze ważyć się będą losy klimatu. Ma to dla Polski znaczenie – dla budżetu, bezpieczeństwa energetycznego, rolnictwa, wreszcie – dla kieszeni podatnika. Na ręce premiera zostały złożone postulaty odnoszące się do działań Rządu RP na rzecz zmian klimatu: „Panie Premierze ratuj! – młodzież nie chce zmian klimatu”, „Dziś możemy zrobić wszystko więc ratujmy środowisko”, „Prosimy o wsparcie energetyki odnawialnej”.

Premier uspokajającym tonem obiecał, że w Kopenhadze Polska będzie „po zielonej stronie” oraz zadeklaruje pomoc finansową dla najbiedniejszych krajów. Sprawdzą to organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele Polskiej Zielonej Sieci, którzy zamierzają jeszcze raz spotkać się z premierem – właśnie w trakcie konferencji w Kopenhadze.

Wystawa „Szkoły dla Klimatu” będzie prezentowana do 7 grudnia 2009 r. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie od strony al. Ujazdowskich.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Dla Klimatu” – programu Polskiej Zielonej Sieci na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek