W czwartek 10 września organizacja Compassion in World Farming, razem ze swoimi wszystkimi międzynarodowymi oddziałami, zorganizowała akcję przekazywania klatek do muzeów w całej Europie.
Przedstawiciele organizacji postanowili w ten sposób przypomnieć o dużej kampanii, którą prowadzą od zeszłego roku: Koniec Epoki Klatkowej i szerzyć tym samym świadomość na temat chowu przemysłowego zwierząt. Organizacja pojawiła się w muzeach 7 największych europejskich miast: w Luwrze w Paryżu, Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, Rijksmuseum w Amsterdamie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Niemieckim Muzeum Historycznym w Berlinie, Museo della Tortura w Lucca i Národního zemědělského w Pradze.
W Warszawie przedstawiciele organizacji skierowali się pod Muzeum Narodowe, gdzie chcieli oddać metalową klatkę jako eksponat do muzealnych zbiorów. Miało to na celu podkreślenie faktu, że klatki – jako pomysł na hodowanie i przetrzymywanie zwierząt przez całe ich życie – nie mają już miejsca w nowoczesnym świecie. Klatkę do muzeum dostarczył „Królik Bugs”, ponieważ to króliki są zwierzęciem najczęściej zamykanym i hodowanym w klatce w Unii Europejskiej.
Krzysztof Mularczyk, dyrektor polskiego biura Compassion in World Farming, powiedział: Jest rok 2015. Klatki są reliktem, częścią przeszłości i naprawdę powinny zostać już odesłane do historii. Nie żyjemy w średniowieczu. Najwyższy czas ewoluować i położyć kres takim praktykom hodowania zwierząt gospodarskich – w klatkach, w których spędzają całe swoje życie, bez możliwości wyjścia na zewnątrz i bardzo często nawet bez możliwości jakiegokolwiek ruchu wewnątrz klatki.
Wciąż można podpisywać petycję, którą organizacja pod koniec tego roku złoży w Brukseli: www.ciwf.pl/stop-klatkom-dla-krolikow
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
01.02.2023
Dąb Fabrykant na Europejskie Drzewo Roku!
-
31.01.2023
Przystanek Zieleń na Mokotowie i Wilanowie
-
27.01.2023
12 książek w 2023 roku. Iga Świątek rzuca fanom wyzwanie czytelnicze
-
16.01.2023
Bolt przedłuża współpracę z Feminoteką
-
11.01.2023
Wspólnie ocalili przed zmarnowaniem prawie pół tony jedzenia
-
10.01.2023
Dogoterapia – moc merdającego ogona pomogła prawie 13 500 osobom