W Polsce corocznie rozpoznaje się 1500 nowych przypadków szpiczaka mnogiego. Według danych Fundacji Urszuli Jaworskiej i Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka polscy pacjenci nie mają dostępu do standardowego leczenia, jakie mają inni obywatele Unii Europejskiej. Problemem w walce z chorobą jest także wciąż zbyt późna diagnoza wynikająca z niedostatecznej wiedzy na temat wczesnego wykrywania nowotworów układu krwiotwórczego. Polska pod względem dostępu do leczenia szpiczaka mnogiego zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie.
Fundacja Urszuli Jaworskiej oraz Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zorganizowały 29 listopada w Warszawie konferencję prasową pt. „Jakość życia pacjenta ze szpiczakiem mnogim w Polsce”, podczas której nastąpiła oficjalna inauguracja projektu Grup Wsparcia dla chorych na szpiczaka mnogiego oraz ich bliskich. Partnerem strategicznym programu jest firma farmaceutyczna Jannsen-Cilag.
Jest to program mający na celu poprawę jakości życia pacjentów i ich bliskich w trakcie procesu leczenia oraz zapewnienie im wsparcia psychicznego. Warsztaty odbywają się bezpłatnie w różnych ośrodkach hematologicznych w Polsce, by mogli uczestniczyć w nich pacjenci ze wszystkich regionów kraju. W trakcie spotkań uczestnicy zdobywają wiedzę na temat szpiczaka mnogiego, otrzymają niezbędną pomoc i wsparcie ze strony hematologa i psychoonkologa, oraz biorą udział w warsztatach radzenia sobie ze stresem i komunikacji w rodzinie.
Najbliższe warsztaty Grupy Wsparcia dla chorych na szpiczaka mnogiego oraz ich bliskich odbędą się 19 grudnia 2011 r. o godz. 15.30 w Galerii Stradomskie Centrum Dialogu na ul. Stradomskiej 11 w Krakowie.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
26.04.2022
Odzież dla firm — w ekologicznym wydaniu
-
20.04.2022
Words don’t come easy to me
-
04.04.2022
Cena twojego wydruku z bankomatu
-
04.04.2022
Effie In Practice – zaproszenie na webinary