Ludzie pracujący w fabrykach markowych firm dostają wynagrodzenia, które nie wystarczają na jedzenie, lekarstwa czy edukację. Firmy te mają realny wpływ na pracę i życie swoich pracowników. To one muszą zacząć sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace, zadbać o środowisko. Nie zrobią tego jeśli nikt ich o to nie zapyta i nie będzie domagał się odpowiedzi. Fundacja Kupuj odpowiedzialnie występuję w ochronie praw pracowniczych i życia kobiet, jakie dla nas szyją bieliznę. Organizatorzy apelują by wesprzeć ich działania.
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest ogólnopolską organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Działa od 2002 r. – przez wiele lat jako program tematyczny Polskiej Zielonej Sieci – a obecnie jako odrębna fundacja. Nadrzędnym celem Fundacji jest podniesienie świadomości oraz zdolności polskiego społeczeństwa do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów konsumenckich, a także zwiększenie wpływu polskich konsumentów na politykę polskich firm i globalnych korporacji w celu poprawy ich standardów działania w zakresie ochrony środowiska i przestrzegania praw człowieka.
Srieng mieszka w Kambodży. Pracuje w fabryce szyjącej bieliznę sprzedawaną w Europie. Kobiety takie jak ona szyją…
Opublikowany przez Kupuj odpowiedzialnie na 18 stycznia 2018
Wśród bieżących działań Fundacji jest ochrona praw pracowniczych i zbieranie funduszy na rzecz kobiet w Kabodży. Realizując projekt „Kupuj odpowiedzialnie” organizatorzy apelują o wsparcie dla Afrykanek, które pracując ponad ludzkie możliwości, szyją dla nas ubrania.
Na oficjalnej stronie organizacji oraz w mediach społecznościowych, można poznać historię mieszkającej w Kambodży Srieng. Kobieta pracuje w fabryce szyjącej bieliznę sprzedawaną w Europie. Takie jak ona szyją bieliznę od świtu do nocy.
„Srieng ma na utrzymaniu trójkę dzieci i starą, schorowaną matkę. Miesięcznie zarabia równowartość 85 dolarów, co nie wystarcza na porządny obiad dla siebie i dzieci. Zdarza się, że mdleje przy maszynie z głodu, a jedzenie jest coraz droższe…Kobieta szyje bieliznę w jednej z fabryk w Phnom Penh. Bielizna z tej fabryki jest sprzedawana w Europie.Dlaczego Srieng za swoją ciężką pracę zarabia tak mało? Większość naszych pieniędzy dostają duże firmy i korporacje – tłumaczą przedstawiciele Fundacji – Pracownicy z Azji, Afryki nie mają się jak bronić. Ich kraje najczęściej nie są demokratyczne, są dręczone konfliktami. Nikt nie będzie się tam zajmował ich prawami pracowniczymi. My jednak to robimy”.
http://www.ekonsument.pl/1procent
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
09.01.2025
1,5 mln nowych ryb trafiło do Odry
-
07.01.2025
Mattel dostosowuje swoje gry do potrzeb osób nierozróżniających kolorów
-
23.12.2024
Mennica Polska wybiła pierwszą monetę zaprojektowaną przez dziecko
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
10.12.2024
Sigma — Młodzieżowym Słowem Roku 2024
-
04.12.2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o ESG. Zapraszamy na webinar 6 grudnia