„Centrum Porad #5: Wybryki natury” w ramach 32. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, ostatnie spotkanie z cyklu, odbędzie się 18 lipca 2015 r. na dachu Centrum Nauki Kopernik. Głównym tematem warsztatów będzie niecodzienne spojrzenie na dobrze znane rośliny. Kuratorami spotkań z cyklu „Centrum Porad” są kwiatuchi. Organizatorami konkursu są Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Miasto Stołeczne Warszawa.
Między 12:00 a 14:00 odbędą się warsztaty z robienia jadalnego (i pachnącego) papieru, prowadzone przez Wojtka Mejora. Od 12:00 do 14:40 naturalne, roślinno-kwiatowe kosmetyki pomoże przygotować Magda Zielezińska z pracowni Ekomotywa. Między 13:00 a 15:00 będzie można przy pomocy maszyny do sitodruku nanieść konkursowe wzory na własne tekstylia (torby, koszulki i inne jasne tkaniny) – samemu, lub pod fachowym okiem Kwiaciarni Grafiki. Uczestnicy warsztatów papierniczych będą mogli przekonać się jak się drukuje na własnoręcznie zrobionym papierze.
Po warsztatach będzie można wziąć udział w spacerze bo laboratoriach SGGW, w których powstają „rośliny z probówki”. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się pod adresem komunikacja@szustow.com (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Po laboratoriach SGGW oprowadzi Monika Joanna Latkowska, adiunkt w Katedrze Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW.
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

