Firma InPost włącza się w Masy Krytyczne – manifestacje obecności rowerzystów w mieście. W ostatnim takim wydarzeniu w Krakowie wzięli udział pracownicy firmy, wyposażeni w żółte rowery. Wszystkim uczestnikom zaś rozdawane były, również żółte, opaski odblaskowe i gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
Rowerami przemieszcza się także część doręczycieli InPost oraz pracowników biura, z których inicjatywy przed krakowską siedzibą firmy umieszczono stojaki rowerowe. Kolejnym działaniem ma być społeczna inicjatywa, propagująca tworzenie ścieżek rowerowych oraz bezpiecznych miejsc do parkowania jednośladów.
Krakowski operator wprowadza również usługi bazujące na rozwiązaniach chroniących środowisko naturalne. Oferowana przez InPost „poczta hybrydowa” ma skracać czas oczekiwania na przesyłki urzędowe, ograniczając jednocześnie transport samochodowy i minimalizując tym samym emisję spalin. Korespondencja w wersji elektronicznej trafia do drukarni zlokalizowanych w pobliżu miejsca dostarczenia listu. Wydruk i doręczenie odbywa się zatem na niewielkim obszarze, co pozwala na pominięcie dodatkowych etapów transportu. InPost razem z Inforsys, Amicą i radiową Trójką prowadził także akcję „PioSęki, czyli drzewa przebojów”, w której do Paczkomatów trafiło nieodpłatnie ponad 50 tysięcy sadzonek drzew. Ideą kampanii było posadzenie ich w niezagospodarowanych przestrzeniach miejskich.
Film z udziałem InPost w krakowskiej akcji „Rowerowa Masa Krytyczna” można obejrzeć na kanaleYoutube. Relacja z kampanii „PioSęki, czyli drzewa przebojów” dostępna jest na stronie Polskiego Radia.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie
-
28.07.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 11 sierpnia
-
27.07.2023
Biedronka zamyka obieg polietylenu
-
18.07.2023
Trwa nabór do 17. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”