Henkel opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2013, przedstawiający zeszłoroczne osiągnięcia spółki w zakresie ochrony środowiska i działalności społecznej. Tegoroczny, dwudziesty trzeci raport, prezentuje również produkty Henkla, które spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju. Dwa lata temu Henkel przyjął strategię zrównoważonego rozwoju, w której wyznaczył sobie długoterminowy cel trzykrotnego zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów w perspektywie do 2030 r.
Prowadzone programy szkoleniowe obejmują zarówno kursy z zakresu bezpieczeństwa w miejscu pracy, jak również zaawansowane szkolenia dla kandydatów do kadry kierowniczej na rynkach wschodzących. Jedną z najważniejszych inicjatyw edukacyjnych w 2013 r. był program „Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju”. W ramach tego projektu pracownicy firmy zdobywali wiedzę, pozwalającą im omawiać istotę zrównoważonego rozwoju z innymi pracownikami firmy, dostawcami, klientami i konsumentami, a także uczniami szkół. Od czasu uruchomienia programu w 2012 r. firma wyszkoliła około 1500 ambasadorów zrównoważonego rozwoju, którzy przekazali swoją wiedzę w tej dziedzinie grupie ponad 15 tys. uczniów w 25 krajach.
Oprócz programów szkoleniowych dla pracowników, działania firmy w minionym roku koncentrowały się na zarządzaniu innowacyjnością zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, rozumianą jako spełnianie w równym stopniu kryteriów jakości, bezpieczeństwa dla środowiska oraz odpowiedzialności społecznej, na przykład poprzez ograniczenie zużycia surowców w procesach produkcyjnych czy ilości energii potrzebnej do korzystania z produktu w fazie użycia.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
25.10.2023
Lidl i WWF Polska łączą siły na rzecz odtworzenia krajobrazu rolniczego w Polsce
-
24.10.2023
Gala Effie Awards Poland 2023
-
13.10.2023
Znamy Nominowanych Effie Awards Poland 2023
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie