Amerykańska siłownia wykorzystuje energię wytwarzaną przez ćwiczących w niej klientów. W ośrodku gimnastycznym Green Microgym w Portland (stan Oregon) zainstalowano specjalnie zaadaptowane rowery treningowe, które odzyskują energię wytwarzaną przez ćwiczących. Firma korzysta także z paneli słonecznych, chcąc przyczynić się do redukcji globalnej emisji dwutlenku węgla.
Green Microgym współpracuje z firmą Henry Works z Teksasu, która opracowała potrzebny sprzęt. Wyposażone w generatory maszyny treningowe są podłączone do instalacji gromadzącej energię i przetwarzającej prąd stały z akumulatorów i generatorów na typowy dla domowych instalacji prąd zmienny. Gdy w dużej siłowni intensywnie trenuje na przykład 50 osób, wytwarzana moc wynosi około 5 kilowatów – można ją wykorzystać choćby na potrzeby klimatyzacji.
PAP
zobacz także
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach
-
20.02.2026Wydarzenia
Komitet Ochrony Praw Dziecka i Starbucks razem dla dzieci

