Po raz drugi odbywa się konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”, skierowany do organizacji pacjentów chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne. Jest on częścią projektu pod tą samą nazwą, który ma na celu wsparcie pacjentów w utrzymaniu zwyczajnej aktywności zawodowej. Szacuje się, że nawet 2 miliony Polaków może rezygnować z pracy z powodu chorób autoimmunologicznych. Aby dać im szansę na poprawę jakości życia można wygrać grant na realizację aktywizacji zawodowej pacjentów – organizatorzy czekają na zgłoszenia do 1 września 2014 roku.
Zmniejszenie wydajności pracy, rozdrażnienie a nawet depresja mogą towarzyszyć w codziennej pracy chorym na autoimmunologiczne choroby zapalne, takie jak: RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) i ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), choroba Leśniowskiego-Crohna, nieswoiste zapalenia jelit czy łuszczyca lub łuszczycowe zapalenie stawów. A są to najczęściej ludzie młodzi pomiędzy 25 a 45 rokiem życia, którzy radzą sobie nawet z uciążliwymi objawami choroby, ale bez odpowiedniego wsparcia otoczenia nie są wstanie często poradzić sobie z wykluczeniem społecznym, którym jest rezygnacja z pracy lub jej utrata, a co wpływa w znaczący sposób również na przebieg ich terapii i jakość życia.
Do zaprojektowania programów wsparcia chorych organizatorzy projektu „Zwyczajnie Aktywni” zapraszają wszystkie organizacje pacjentów z całej Polski. Należy opracować pomysł i przedstawić go razem z harmonogramem i kosztorysem. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej www.zwyczajnieaktywni.pl. Na trzy najlepsze inicjatywy czekają nagrody w postaci grantów w wysokości 30 tys. zł na realizację aktywizacji zawodowej podopiecznych. Do konkursu można się zgłaszać od 10 marca do 1 września 2014 roku w Biurze Konkursu przy ul. Paryskiej 23A, w Warszawie oraz drogą mailową: konkurs@zwyczajnieaktywni.pl.
Projekt „Zwyczajnie Aktywni” zakłada wskazywanie dobrych wzorów do naśladowania dla środowiska pacjentów i organizacji sektora NGO oraz wsparcie ich w projektowaniu działań i ubieganiu się o ich finansowanie. Organizatorami projektu są działacze sektora ochrony zdrowia (Fundacja Urszuli Jaworskiej, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz AbbVie Polska).
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

