Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych proponuje osobom szukającym pracy „furtkę”, która oznacza przejście ze stanu bezrobocia do zatrudnienia. Symboliczna furtka pomaga zmienić stan uśpienia, bierności w stan aktywności i kreatywności. Zmienić zależność w samodzielność, pełną odpowiedzialność za własną przyszłość.
Od kilku lat POPON prowadzi wiele działań informacyjnych i szkoleniowych oraz pomaga osobom niepełnosprawnym w skutecznym znalezieniu pracy.
„Furtki do rynku pracy” funkcjonują przy 9 placówkach terenowych organizacji i są zlokalizowane w największych miastach Polski. Trwa kolejny nabór chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach.
Każda osoba niepełnosprawna zakwalifikowana do projektu, uczestniczyć będzie w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowany i doświadczony personel (doradca zawodowy, psycholog, prawnik). Każdy uczestnik otrzyma indywidualne wsparcie, nabędzie umiejętności autoprezentacji, konstruowania dokumentów aplikacyjnych, wraz ze specjalistami opracuje swój indywidualny plan działania. Specjaliści ocenią predyspozycje osoby niepełnosprawnej i zaproponują odpowiednie dla niej stanowisko dopasowane do posiadanych kwalifikacji i możliwości wynikających z danego schorzenia.
Niepełnosprawni, którzy zgłoszą się do projektu „Furtki do rynku pracy”, mogą liczyć na całkowitą poufność. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.popon.pl, pod warszawskim numerem tel. (22) 620 32 02 oraz w oddziałach regionalnych Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym
-
27.10.2023
„Tęczowy Piątek” pod patronatem Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl
-
25.10.2023
Lidl i WWF Polska łączą siły na rzecz odtworzenia krajobrazu rolniczego w Polsce