Kawiarnio-Księgarnia „Spółdzielnia” z Lublina zaprasza na „Przegląd filmów o Ekonomii Społecznej”, który odbędzie się w 15 kwietnia w piątek o godz. 18.oo. Wstęp jest bezpłatny.
W programie:
1. „Społeczna przedsiębiorczość w Polsce”reż. Stanisław Knapik, Polska, 2008
Dwuczęściowy film dokumentalny o polskiej ekonomii społecznej. Część pierwsza, „Powrót do korzeni”, opowiada o tradycjach i korzeniach ekonomii społecznej; część druga, „Solidarność w praktyce”, przedstawia wyzwania stojące przed tym sektorem obecnie. W filmie wypowiadają się m.in. Tadeusz Mazowiecki, Piotr Sztompka, Henryk Wujec, Stefan Bratkowski, Stefan Wilkanowicz, Jerzy Hausner, Henryka Bochniarz, Michał Boni.
2. Przegląd filmów z portalu 3sektor.tv
Tematem przewodnim filmów jest ekonomia społeczna oraz walka z wykluczeniem społecznym. Ukazane zostały organizacje i inicjatywy, które w różnorodny sposób poprawiają sytuację ludzi zagrożonych wykluczeniem ze społeczności. Filmy skupiają się wokół przykładów dobrych praktyk z zakresu ekonomii społecznej oraz na samym funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych i organizacji pozarządowych zajmujących się ekonomią społeczną w Polsce.
3. Przegląd reklam społecznych
Przekrój kilkudziesięciu spotów reklamowych kampanii społecznych z ostatnich lat, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród filmów znajdą się m.in kampanie takich organizacji jak Polska Akcja Humanitarna, Greenpeace, Amnesty International czy Polski Czerwony Krzyż. Reklamy poruszać będą problemy praw człowieka, ekologii, dysfunkcji społecznych, opieki zdrowotnej, świadomości konsumenckiej, tolerancji czy równouprawnienia.
Strona Spółdzielni: www.spoldzielniacafe.pl
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym