Elementarz równości
Projekt „ABC równości”, który organizowany jest w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich, realizuje od września tego roku Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW-Polska z Gdańska, we współpracy z Fundacją OŚKa i Fundacją eFKa z Krakowa. Projekt finansowany ze środków Wspólnoty Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Jest to akcja edukacyjna i medialna skierowana do samorządów i społeczności lokalnych, która swoim zasięgiem obejmuje województwa pomorskie, małopolskie oraz mazowieckie.
Działania planowane w projekcie mają na celu przeprowadzenie akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do władz samorządowych i mediów oraz do szerokiej opinii publicznej. Mają one na celu edukację polityków samorządowych w kwestii gender mainstreaming, pomoc w zwalczaniu stereotypów w postrzeganiu ról kobiecych i męskich w życiu zawodowym i prywatnym oraz popularyzowanie zapisów antydyskryminacyjnych istniejących w polskim ustawodawstwie. Gender mainstreaming to strategia włączania problematyki płci do głównego nurtu polityki i we wszystkie przedsięwzięcia: polityczne, ekonomiczne i społeczne. Jest jednym z programów działania Unii Europejskiej na rzecz szeroko pojętego polepszenia sytuacji kobiet w społeczeństwie.
Dalekosiężnym celem projektu jest takie wpłynięcie na działania samorządów, które może zmienić na lepsze sytuację kobiet i mężczyzn. Edukacja poprzez kampanię „ABC Równości” lokalnych polityków jest dlatego tak ważna ponieważ to właśnie lokalni politycy mają wpływ na funkcjonowanie administracji samorządowej.
W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do polityków samorządowych wydana została publikacja „ABC równości – podręcznik samorządowca”. W każdym województwie objętym kampanią zostanie zorganizowana konferencja, na której zaproszeni zostaną prezydenci, burmistrzowie i wójtowie oraz media. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane założenia Europejskiego Roku Równych Szans, Podręcznik Samorządowca oraz materiały promocyjne.
Reklamy pojawią się na billboardach, citylightach, w środkach komunikacji miejskiej i w telewizji.
W ramach Roku Równych Szans Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej finansuje blisko 30 akcji prowadzonych m.in. przez fundacje, stowarzyszenia, uniwersytety oraz przedstawicieli związków wyznaniowych, które zostały zaakceptowane przez Komisję Europejską. Polski budżet na ten cel wynosił 581 100 euro.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie