Dżem od babci w krakowskim akademiku
Styl vintage i muzyka na winylowych płytach to niektóre tematy, które można poruszyć w rozmowie z osobami starszymi. To pokolenie ma ze sobą bogaty bagaż doświadczeń i przeżyć, z którego warto czerpać – przekonuje kampania "Wiekowe Zajawkowe".
Poza działaniami medialnymi została zrealizowana także akcja ambientowa polegająca na pozostawieniu konfitur w pięciu krakowskich domach studenckich Politechniki oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica, wraz z wiadomością "Nie wpadasz, więc pofatygowałam się sama. Nie zastałam. Pewno masz dużo zajęć… Czekam na rewizytę- mam więcej do zaoferowania niż dżemik! (Twoja?) Babcia". Przygotowano także spot będący ilustracją do tej akcji, rozpowszechniany w internecie.
Kampanię zainicjował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Jest ona skierowana w szczególności do osób młodych w województwie małopolskim, w tym krakowskich studentów. Celem przedsięwzięcia jest zakwestionowanie stereotypów dotyczących starości. Kampania ma na celu również zachęcenie studentów do częstszego kontaktowania się ze swoimi dziadkami i budowania z nimi regularnych relacji.
Opublikowane zostały także artykuły w prasie i internecie, w których skupiono się na kompetencjach osób opiekującymi się starszymi – przybliżony został zawód opiekuna z punktu widzenia ważnej społecznie, odpowiedzialnej i wymagającej, ale również satysfakcjonującej pracy. Artykuły podkreślają też rolę opieki nieformalnej – zaangażowanie w sprawowanie opieki nad osobami bliskimi, co zacieśnia relacje rodzinne, międzypokoleniowe.
Kampania jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
01.07.2022
Znikający Mural – wyjątkowe dzieło na Placu Europejskim w Warszawie
-
31.05.2022
Klimat, rozwój i biznes spotkały się w Warszawie. Za nami 9. Targi CSR
-
31.05.2022
Cezary Stypułkowski Przewodniczącym Jury Effie Awards Poland 2022
-
27.05.2022
Zasłonka w zebrę
-
25.05.2022
Bezprawne prawa
-
25.05.2022
Will, pierwsza bezdomna osoba w Metaverse