Drwina w służbie zdrowia? „Nie bądź jak Neymar, nie symuluj!”
Czy można wyobrazić sobie większą porażkę niż drwiny kibiców po przegranym meczu? „Chłopaki nie płaczą” odchodzi do lamusa w obliczu przekazu portugalskiej kampanii „Nie bądź jak Neymar, nie udawaj, nie symuluj – nie wzywaj karetki”. Walcząc z bezpodstawnym wzywaniem pogotowia ratunkowego, instytucja INEM postanowiła wykorzystać wizerunek Brazylijczyka, który nagminnie wyolbrzymia skutki własnego cierpienia i popełnionych na nim fauli.
Celem kampanii przeciwko nadmiernemu wykorzystaniu numeru alarmowego 112, administrowanego przez instytucję INEM, jest zwrócenie uwagi publicznej na fakt, że aż 75,8 proc. wezwań pogotowia ratunkowego w Portugalii jest niepotrzebne. Wyolbrzymiający własne dolegliwości chorzy, nie uświadamiają sobie, że czas, jaki lekarze karetki poświęcają na „ratowanie ich życia” może realnie uchronić innych pacjentów od śmierci.
Opublikowany przez INEM – Instituto Nacional de Emergência Médica Piątek, 6 lipca 2018
Odwołując się do „hipochondrycznego” piłkarza Neymara, którego zachowanie coraz częściej komentowane jest w mediach społecznościowych jako zdecydowanie przesadne, organizatorzy kampanii apelują „nie symuluj!”. Nagminne wyolbrzymia skutków własnej choroby i bezrefleksyjne wzywanie pomocy ratunkowej pozbawia opieki medycznej tych, którzy realnie jej potrzebują
Zachowania symulującego cierpienie zawodnika już wcześniej dostrzegła sieć restauracji KFC w Południowej Afryce. Wizerunek piłkarza został wykorzystany w reklamie Kentucky Fried Chicken, która szybko stała się hitem internetu.
Kampania realizowana przez organizację INEM „Nie bądź jak Neymar, nie udawaj, nie symuluj – nie wzywaj karetki” prowadzona jest w mediach społecznościowych.
Drwina z „cierpiętnika” w służbie zdrowia zbiera internetowe grono fanów.
Pomysłowa kampania z Portugalii dotycząca numeru ratunkowego 112, do której wykorzystano zdjęcie symulującego #Neymar "75% wezwań karetki jest nieuzasadnionych" ??#RTM pic.twitter.com/iT1DHjvp0m
— Michał Szabłowski (@Szablasty) July 8, 2018
Szczegóły organizacji znajdują się pod adresem http://www.inem.pt/
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu