logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Dali mata rakowi
03.04.2012
Tematy: Wydarzenia

Dali mata rakowi



1 kwietnia w Krakowie został rozegrany wyjątkowy turniej szachowy pod hasłem „Daj MATA chorobie”, którego celem było m.in. pozyskanie krwi dla ratowania zdrowia i życia chorych z Kliniki Hematologii w Krakowie. W ramach wspólnej akcji Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” i Małopolskiego Związku Szachowego zebrano 41,5 litra krwi. W turnieju wzięło udział 29 zawodników z klubów szachowych oraz amatorzy i młodzież szkolna. 

Turnieje szachowe „Daj MATA chorobie” rozgrywane są od 2009 roku, niemal od chwili powstania Stowarzyszenia „Przebiśnieg”. Łączą walkę na szachownicy z walką o zdrowie i życie chorych – walkę szlachetną, opartą o jasne reguły, intelektualną, ale równocześnie zaciętą i czasem niezwykle dramatyczną. Zawodnicy starają się dać mata przeciwnikowi – mat oznacza zwycięstwo. Tak samo w rozgrywce o życie chorzy na chłoniaka chcą dać mata chorobie. Wymaga to wspólnej walki pacjenta i lekarza – często długotrwałej, trudnej, nieraz pełnej prawdziwych intelektualnych zmagań; wielkiej determinacji oraz wiedzy, ponieważ chłoniak jest niezwykle trudnym i podstępnym przeciwnikiem. 

Organizatorzy wierzą, że prowadzone działania poszerzą wiedzę społeczeństwa na temat chorób układu chłonnego a zebrana krew pomoże uratować wiele ludzkich istnień.

Honorowymi Patronami tegorocznej IV edycji turnieju byli: Klinika Hematologii w Krakowie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Więcej informacji o Turnieju znajdują się na stronie www Stowarzyszenia.








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek