3 października rusza nowa odsłona kampanii „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”. Ministerstwo Środowiska przygotowało prasową odsłonę kampanii, której celem jest poinformowanie mieszkańców wszystkich województw Polski nt. właściwego gospodarowania odpadami.
Kampania będzie kontynuacją zeszłorocznej kampanii „Nie zaśmiecaj swojego sumienia” i tym razem będzie podkreślać praktyczne aspekty segregacji odpadów w każdym z województw Polski.
Główną ideą kampanii jest przekonanie grupy docelowej o jej osobistej odpowiedzialności za nieekologiczne działania i przekształcenie powszechnego przekonania "a niby co ja mogę z tym zrobić?", w "to ja osobiście za to odpowiadam!". W wyniku przeprowadzonych działań reklamowych – jak informują organizatorzy – zanotowano znaczny wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, co jednak nie do końca przełożyło się na szczegółową wiedzę nt. poszczególnych aspektów ekologicznego gospodarowania odpadami. Badania wykazały, że istnieje już świadomość potrzeby działań ekologicznych, ale nadal nie do końca jest jasne po co segregować śmieci skoro śmieciarka i tak wymiesza wszystkie posegregowane odpady, jak i na jakich zasadach zapewnić sobie infrastrukturę do prowadzenia ekologicznej gospodarki odpadami, itp.
Wobec powyższego, Ministerstwo Środowiska zdecydowało się przeprowadzić kolejną, tym razem pogłębioną informacyjnie kampanię prasową, dzięki której odbiorcy uzupełnią swoją wiedzę
o praktyczne aspekty segregacji – tj. zasady segregacji, prawdy i mity związane z segregacją odpadów, zasady i możliwości postępowania z różnego rodzaju odpadami w każdym z województw Polski.
Tematyczne artykuły sponsorowane wraz z dodatkami ukażą się w regionalnych wydaniach Gazety Wyborczej, Faktu, Super Expresu, Dziennika oraz w gazetach regionalnych, takich jak: Anonse, Echo dnia, Gazeta Pomorska, Kurier Szczeciński, Nowiny. Kampania zostanie wsparta działaniami PR oraz niestandardowymi działaniami typu OOH.
Ministerstwo dystrybuować będzie w formie insertów pudełka na zużyte baterie, wymagające samodzielnego złożenia i zawierające na jego wewnętrznej stronie eko-informacje. W trakcie kampanii, we wszystkich województwach pojawią się śmieciarki obrandowane hasłem kampanii, a najbardziej zaangażowane ekologicznie redakcje zostaną wyróżnione tytułem "eko redakcji".
Kampania zostanie zrealizowana przez wybrane w drodze przetargu agencje Adwertajzing oraz Media Group w terminie od 3 do 31 października na terenie wszystkich województw Polski.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.03.2023
Biedronka usuwa ze swoich produktów tony cukru, tłuszczu i soli
-
24.03.2023
Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową w IKEA
-
23.03.2023
Grodziski Ośrodek Sportu i Rekreacji z „cichymi godzinami”
-
22.03.2023
Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023!
-
16.03.2023
Netto i Caritas wspierają potrzebujących na Wielkanoc
-
15.03.2023
Superkomputer od Funduszu Żubra widzi, słyszy i rozumie dzikie zwierzęta