W Indonezji w lipcu przeprowadzono kampanię opartą na pięknych zdjęciach i nie od razu oczywistym przekazie. Greenpeace pokazuje na reklamach konsekwencje globalnego ocieplenia włączając w to wątek polityczny – ma tablicach umieszczono nazwę indonezyjskiej wyspy Bandung i Tybetu, do których w takich warunkach trudno jest dotrzeć, a są to miejsca potrzebujące pomocy.
Globalne ocieplenie jest to zjawisko polegające na zwiększaniu się średniej temperatury ziemskiej atmosfery i oceanów. Spowodowane jest wypuszczaniem do atmosfery gazów cieplarnianych – głównie dwutlenku węgla oraz metanu. Gazy cieplarniane zapobiegają wydostaniu się promieniowania podczerwonego z Ziemi do przestrzeni kosmicznej, powodując podgrzewanie się Ziemi. Ma w tym swój udział działalność człowieka – jazda samochodem, podróże samolotami odrzutowymi, korzystanie z elektryczności z elektrowni spalającej węgiel, spalanie drewna czy niektóre procesy rolnicze(jak uprawa ryżu) powodują emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
Rekordzistą w emisji CO2 są Stany Zjednoczone. Pomimo tego, że populacja USA stanowi tylko 4% całej populacji na Ziemi, produkuje ona aż 25% wszystkich zanieczyszczeń powstających podczas spalania paliw kopalnych (węgla, ropy naftowej, gazu).
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.03.2023
Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023!
-
15.03.2023
Superkomputer od Funduszu Żubra widzi, słyszy i rozumie dzikie zwierzęta
-
13.03.2023
Brak towaru w magazynie
-
10.03.2023
Rumia oddaje głos śmieciom
-
08.03.2023
Z okazji Dnia Kobiet — start kampanii „Okres w moim życiu”
-
03.03.2023
Dove rozpoczyna kampanię społeczną Detox FEEDu