Piłkarzem, kapitanem statku morskiego, policjantem, a nawet… krokodylem – dzieci mają różne pomysły co do tego, kim chcą zostać w przyszłości. Wspólnie jednak proszą o zapewnienie im bezpieczeństwa i apelują "Kierowco, proszę zwolnij!".
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych AMBER podjęła działania w trosce o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) każdego dnia w wypadkach drogowych ginie na świecie około 500 dzieci. Z danych przedstawionych przez Komendę Główną Policji w 2014 roku doszło do 34 970 wypadków drogowych. Zdecydowana większość z nich, bo aż 25 368 miało miejsce w obszarze zabudowanym (72,5%). Poza obszarem zabudowanym miały miejsce 9 602 wypadki (27,5% ogółu). Wśród 42 545 poszkodowanych osób było 1096 dzieci w wieku 0-6 lat i 2413 w wieku 7-14 lat. W zdarzeniach tych 80 dzieci poniosło śmierć, a aż 3 509 doznało poważnych obrażeń.
W czasie trwania roku szkolnego, w rejonach szkół i przedszkoli ruch pieszych jak i samochodów znacznie wzrasta. Pośpiech i roztargnienie połączone z dużym natężeniem ruchu często wpływa na wzrost zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Realizowana kampania społeczna ma na celu uświadomienie kierowcom o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okolicach szkół i przedszkoli, promocję właściwych – bezpiecznych postaw oraz kształtowanie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń związanych z łamaniem prawa. Myślą przewodnią kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi na to, że wystarczy chwila nieuwagi za kierownicą, by spowodować wypadek drogowy, w wyniku którego można zniszczyć dziecięce marzenia.
Fundacja w ramach działań statutowych udziela wsparcia materialnego, m.in. w postaci dofinansowania do leczenia, rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych, czy specjalistycznego sprzętu medycznego, ale również pomocy w postaci bezpłatnych porad psychologicznych i prawnych. Prowadzi przedsięwzięcia profilaktyczne i edukacyjne służące budowaniu świadomości użytkowników ruchu drogowego w zakresie metod i środków bezpieczeństwa.
Film stworzyli Maria Magriel (reżyseria), Adam Palenta (operator), Kuba Motylewski (montaż), Maria Chilarecka (dźwięk), Tomasz Sobczak (lektor). Dźwięk realizowało studiobaba, muzykę Front Music Proud Campaign.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
13.09.2024
Wizerunek dziecka w internecie — publikować czy nie?
-
13.09.2024
Dom na detoksie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie
-
12.09.2024
Warszawskie Dni Filmu Niemego: 13-15 września w kinie Muranów
-
11.09.2024
Na(d)staw ucho
-
10.09.2024
Na manowce
-
08.09.2024
Uprzejmie donoszę