BOHEMA CLOTHING jako pierwsza polska marka posiadająca kolekcję ubrań oraz kolekcję butów dołącza do akcji Sklepy Wolne Od Futer.
Jest trzynastą polską marką, która dołączyła do kampanii antyfutrzarskiej i pisemnie zobowiązała się do niestosowania futer oraz dodatków futrzanych w kolekcjach pokazując tym samym jak istotne jest przestrzeganie praw zwierząt. Wszystkie produkty BOHEMA CLOTHING wykonane są z materiałów niepochodzących od zwierząt, w kolekcjach (także w kolekcji obuwniczej) nie korzysta się z futer, skóry naturalnej, wełny czy jedwabiu. Ubrania szyte są z surowców ekologicznych.
Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to: SOLAR Company, Nenukko, RISK.made in Warsaw, Mint and Pepper, Ninety Eight Clothing, Slogan Eco Streetwear, Rododendron, Luka Bandita, SAS (Such A Sucz), Folk Design, Heroesque, Boehma Clothing oraz ESTby Es (Gosia Sobiczewska).
Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer. Fur Free Retailer wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 315 firm modowych, m.in.: największe koncerny odzieżowe Inditex i H&M Group z markami: Massimo Dutti, Zara, Bershka, H&M, COS, Cheap Monday oraz wiele innych marek takich jak Topshop, Marks & Spencer czy Asos. Oficjalnym polskim przedstawicielem koalicji Fur Free Alliance jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
14.08.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 31 sierpnia!
-
10.08.2023
Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie
-
28.07.2023
Nabór do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” przedłużony do 11 sierpnia
-
27.07.2023
Biedronka zamyka obieg polietylenu
-
18.07.2023
Trwa nabór do 17. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”