Fundacja Autokreacja prowadzi projekt bezpłatnej nauki języka polskiego. Kurs skierowany jest do imigrantów spoza krajów Unii Europejskiej. Celem projektu jest budowanie wzajemnej komunikacji i integracja polskich obywateli z imigrantami w Polsce, wspólne tworzenie nowych ścieżek edukacyjnych, a także popularyzacja polskiej kultury wśród osób nowo przybyłych.
Projekt „Nauka języka polskiego poza klasą” jest skierowany do cudzoziemców spoza UE, którzy na co dzień mieszkają w Polsce i dotychczas opanowali znajomość j. polskiego na poziomie A2-B1. Program zajęć polega na nauce języka polskiego od strony praktycznej podczas rzeczywistych scenek sytuacyjnych. W ramach projektu zostanie przygotowanych 12 ścieżek edukacyjnych, obejmujących realne sytuacje m.in. zakupy, wizyta w restauracji, pobyt w hotelu czy podróż. Uczestnicy kursu będą mieli okazje nie tylko wzbogacić słownictwo, ale również poznać polskie idiomy i ich konteksty kulturowe oraz zasady gramatyki.
Każdy semestr będzie realizowany w wymiarze 40 godzin. W ramach projektu zostanie utworzonych 9 grup zajęciowych, w każdej po 12 osób. Grupy będą tworzone na bieżąco do sierpnia 2014 roku.
Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie Fundacji Autokreacja. Do zgłoszenia należy dołączyć kserokopię wizy lub Karty Pobytu w Polsce. Dokumenty można złożyć osobiście w biurze Fundacji, przesłać drogą pocztową lub elektroniczną na adres: malgorzata.stronczek@autokreacja.org
Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
01.07.2022
Żabka chce zasilać zieloną energią wszystkie operacje własne
-
01.07.2022
Znikający Mural – wyjątkowe dzieło na Placu Europejskim w Warszawie
-
31.05.2022
Klimat, rozwój i biznes spotkały się w Warszawie. Za nami 9. Targi CSR
-
31.05.2022
Cezary Stypułkowski Przewodniczącym Jury Effie Awards Poland 2022
-
23.05.2022
Sodexo wprowadza Kartę Pomoc – nowe rozwiązanie dla organizacji non-profit
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja