PKP kontynuuje działania w terenie związane z akcją „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. Prowadzą je lokalne Zakłady Linii Kolejowych we współpracy z samorządami, służbami bezpieczeństwa i organizacjami pozarządowymi.
Jednymi z najważniejszych odbiorców są najmłodsi – dla nich przygotowano przedstawienie „Aban i bezpieczny przejazd” które ostatnio obejrzeli uczniowie z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz kilku pomorskich szkół. W szkołach w Nądni, Szczytnie i Droszewie oraz w przedszkolu w Skarżysku-Kamiennej zrealizowano pogadanki edukacyjne.
Elementy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach włączono w szerzej zakrojone akcje – np. w Babimoście w ramach festynu bezpieczeństwa ruchu drogowego „Jesienią jestem widoczny- jestem bezpieczny”, w Szczecinie podczas imprezy dla uczniów pod hasłem „Pierwszy dzwonek- bezpieczna droga do szkoły”. Nie zabrakło ich także na piknikach w Nowej Soli i Opolu oraz podczas zorganizowanego przez Stowarzyszenie Grodziska Kolej Drezynowa przejazdu pociągu specjalnego, którego trasa została tak zaplanowana, by przejeżdżała przez najładniejsze miejsca kolejowe w Wielkopolsce.
Prowadzone są także standardowe akcje informacyjno- ulotkowe na ruchliwych drogach, skierowane do kierowców – np. w Zebrzydowie i Długołęce.W Zgorzelcu materiały edukacyjne były dystrybuowane także wśród obywateli Niemiec – można więc uznać, że kampania przekroczyła granice Polski.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku





