W zakończonej 5. edycji programu edukacyjnego „Bezpieczna Energia RWE” – wzięło udział 27 tysięcy dzieci.
Program przeznaczony dla 7-latków realizowany przez Fundację RWE w Polsce od 2005 roku na terenie Warszawy. Od marca 2009 roku w programie biorą udział również uczniowie z województwa podlaskiego, gdzie RWE wybudowało Park Wiatrowy Suwałki. Program jest rekomendowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Honorowy patronat nad akcją objął również Podlaski Kurator Oświaty.
– Realizując nasz program edukacyjny, poprzez zabawę uczymy najmłodszych skąd bierze się prąd, jakie ma właściwości i do czego jest nam potrzebny – mówi Iwona Jarzębska, rzecznik RWE Polska. – Przede wszystkim jednak dążymy do tego, aby uświadamiać zagrożenia, jakie ze sobą niesie nieostrożne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Mamy nadzieję, że dzięki włączeniu nauczycieli i rodziców do naszej akcji, wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do ograniczenia liczby wypadków.
Fundacja RWE zachęca nauczycieli do zgłaszania swoich szkół do programu, oferując bezpłatne wsparcie dydaktyczne w postaci scenariuszy zajęć lekcyjnych, kart pracy, plansz i książki „Bezpieczna Energia RWE”. Udział w programie jest bezpłatny. Podczas sześciu lekcji dzieci dowiadują się czym jest prąd, jakie urządzenia domowe funkcjonują dzięki niemu i w jaki sposób można bezpiecznie z nich korzystać. Scenariusze zajęć zostały opracowane przez nauczycieli, konsultantów z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz pracowników RWE Polska.
Następna edycja programu rozpocznie się we wrześniu 2010 r.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
13.07.2022
Kto w Polsce najlepiej raportuje ESG? Zgłoś raport do konkursu
-
01.07.2022
Żabka chce zasilać zieloną energią wszystkie operacje własne
-
31.05.2022
Klimat, rozwój i biznes spotkały się w Warszawie. Za nami 9. Targi CSR
-
31.05.2022
Cezary Stypułkowski Przewodniczącym Jury Effie Awards Poland 2022
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
13.05.2022
Oszczędzanie może iść w parze z ekologią. Ekspertka podpowiada, jak nauczyć tego dzieci