W dniach 17- 27 marca odbywa się charytatywna aukcja dzieł sztuki organizowana przez fundację „Inne spojrzenie” na rzecz dzieci autystycznych i upośledzonych z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 102 w Międzylesiu.
W szkole uczą się dzieci autystyczne i w różnym stopniu upośledzone, wiele z nich nie mówi i cierpi na schorzenia somatyczne. Z tego powodu, warszawska placówka dostosowuje do uczniów indywidualne programy nauczania i jest w pewnym sensie „szkołą życia”. Nauczyciele mają za zadanie przygotować podopiecznych do samodzielności, funkcjonowania w sytuacjach życia codziennego oraz, w miarę możliwości, do udziału w życiu społecznym. Na te cele potrzebne są jednak specjalne środki.Placówka potrzebuje wsparcia finansowego na wyjazdy swoich podopiecznych w ramach programu „Terapia życiem”, na wyposażenie sal, edukacyjne programy komputerowe, rozbudowanie terapeutycznego placu zabaw, tablice interaktywne oraz edukacyjne materiały audiowizualne.
Na aukcję swoje prace przekazało ponad 70 artystów, m.in. grupa Twożywo, Andrzej Pągowski, Pola Dwurnik, Maciej Sieńczyk, Stefan Paruch, Olga Wolniak, Jerzy Lassota, Bogna Czechowska, Magdalena Spasowicz, Andrzej Dworakowski, Leszek Fidusiewicz, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Gierałtowski, Zbigniew Rogalski. Wśród dzieł znajdują się prace olejne, rysunki, linoryty, akwarele, fotografie, rzeźby. Prace można oglądać i licytować na stronie www.innespojrzenie.pl
Na kilka dni przed zakończeniem aukcji, planowana jest wystawa dostępnych prac. Patronat artystyczny nad przedsięwzięciem objęła Zachęta.
M. Kryńska
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
29.04.2022
Polonez na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
-
28.04.2022
Saype przy wsparciu Lavazzy stworzył gigantyczne dzieło w sercu Wenecji