Od 15 do 30 września 2016 roku przed budynkiem Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 30/32 w Warszawie zostanie zaprezentowana wystawa plakatów poświęconych problematyce bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Prezentacja tych prac ma na celu wspieranie działań na rzecz poprawy warunków pracy oraz kształtowanie kultury bezpieczeństwa wśród szerokich kręgów odbiorców.
Plakaty bezpieczeństwa pracy tworzone przez profesjonalnych artystów poruszają wyobraźnię, czasami rozbawiają, zawsze dają do myślenia. Uświadamiają, że bezpieczeństwa nie można traktować powierzchownie. Zwracają uwagę, że mamy prawo do bezpiecznej, nie szkodzącej zdrowiu pracy, ale też na to, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy także od nas samych – mówi prof. Danuta Koradecka, dyrektor CIOP-PIB.
Prezentowany na wystawie wybór 60 plakatów to wynik kolejnych edycji konkursu, organizowanego od 20 lat przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Współorganizatorami konkursu są Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Udział w nim biorą artyści plastycy – członkowie związków twórczych, absolwenci i studenci wyższych uczelni plastycznych w kraju i za granicą.
Konkurs na plakat bezpieczeństwa pracy jest organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy od 1997 roku. Celem konkursu jest uzyskanie projektów plakatów promujących tematykę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy, zwracających uwagę na zagrożenia, które występują w różnych dziedzinach gospodarki i w różnych grupach zawodowych.
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB) jest placówką naukowo-badawczą w Polsce zajmującą się problematyką kształtowania warunków pracy zgodnie z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Instytut prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe, które mają przyczynić się do powstania nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii.
Wystawie patronuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Główny Inspektor Pracy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami wystawy są firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i M&M Consulting.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS
-
25.10.2024
Gala Effie Awards Poland 2024
-
24.10.2024
Zrób TO dla JAJ!
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
11.10.2024
Prawo do przyjemności: VI Konferencja Sekson Fundacji Avalon
-
03.10.2024
Znamy nominowanych jubileuszowej 25. edycji Effie Awards Poland