logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > A jednak kupa wstydu
20.11.2009
Tematy: Wydarzenia

A jednak kupa wstydu



W marcu 2008 r. Urząd Miasta Zielonej Góry rozpoczął kampanię „Zielonogórzanie sprzątają po swoich psach”, która miała kilka celów, do których zaliczyć należy przede wszystkim zachęcanie zielonogórzan do sprzątania po swoich psach, zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania osiedli, parków i skwerów przez psy, stworzenie „mody” wśród właścicieli psów na sprzątanie po ich czworonogach oraz uświadomienie korzyści płynących ze sprzątania po psach dla wizerunku naszego Miasta. Poprzedzał ja konkurs na plakat, którego zwycięzcami zostali Józef i Paweł Jęczmieńczukowie. Nagrodą był notebook o wartości około 3 000 zł.

Zwycięski plakat został rozwieszony na słupach i tablicach ogłoszeniowych, za pośrednictwem administracji na klatkach schodowych budynków mieszkalnych na terenie całego Miasta oraz w autobusach komunikacji miejskiej.

Plakat kampanii wygląda na plagiat – autorem identycznej ilustracji (pt. „Good shit”) jest Joby Barnard, brytyjski grafik, który wykonał ją w 2006 roku dla firmy Howies.

–Cieszę się, że mój obraz został użyty z dobrego powodu, aby pomóc w rozwianiu problemu psich kup w Polsce. Ale to wstyd, że nie zostało to ze mną skonsultowane. Jest mi przykro także z powodu pana Jeczmieńczuka, który nie znalazł ani czasu, ani chęci na stworzenia własnego pomysłu. Musiał być zdesperowany, aby dostać nowego laptopa. Mam nadzieję, że zielonogórzanin ma dobrego prawnika – komentuje Joby Barnard. (źr: gazeta.pl)

Urząd Miasta – w zaistniałej sytuacji – podkreśla, że był tylko organizatorem konkursu i cała odpowiedzialność za ewn. naruszenie prawa spoczywa na wykonawcach plakatu.








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek