Jaki związek mają telefon komórkowy i wizyta lekarska? Można oczywiście z niego zadzwonić, żeby umówić się na konsultację, ale jest jeszcze jedno zastosowanie, szczególnie przydatne dla lekarzy, którzy nie mają w danej chwili dostępu do komputera lub laptopa. Dzięki mobilnej wersji aplikacji Gabinet drWidget mogą oni przeprowadzić wizytę za pomocą smartfona, nawet kiedy przebywają poza gabinetem.
Gabinet drWidget firmy LekSeek to oprogramowanie dla lekarzy, które pomaga im w codziennej pracy. Za jego pomocą mogą oni przechowywać wyniki i dane pacjentów w jednym miejscu. Platforma daje im również dostęp do bazy jednostek chorobowych, leków i procedur oraz możliwość wystawiania recept, skierowań czy też zwolnień. Na obecnym etapie rozwoju oprogramowania dostępna jest już także aplikacja mobilna Gabinet drWidget, która ma za zadanie pomóc lekarzom w przeprowadzaniu wizyty, kiedy są poza gabinetem lub nie mają dostępu do komputera/laptopa.
„Mobilna wersja Gabinetu drWidget została stworzona, by umożliwić lekarzom pracę niezależnie od tego, czy mają w danym momencie dostęp do komputera czy też nie. Jest to aplikacja bezpłatna, dostępna na platformy Android i iOS. Została wyposażona w podstawowe i najważniejsze funkcje, które pomogą w sprawdzeniu danych pacjenta i przeprowadzeniu wizyty. W miarę upływu czasu będziemy dodawali do aplikacji nowe funkcjonalności” – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor firmy LekSeek Polska.
Mobilna wersja aplikacji umożliwia wykonanie podstawowych czynności, takich jak sprawdzenie grafiku pracy i ewentualnych zmian, których dokonuje w nim recepcja. Dzięki temu lekarz nie przegapi żadnej konsultacji, a w przypadku odwołanej wizyty, nie będzie musiał czekać na pacjenta, który jednak nie przyjdzie. Za pomocą aplikacji lekarz może też przejrzeć wszystkie dane pacjenta, a także wprowadzić nowe. Co ważne, aplikacja mobilna synchronizuje się z główną, czyli webową wersją programu. To znaczy, że gdy lekarz doda na przykład zdjęcie z wynikiem badań pacjenta za pomocą telefonu, pojawi się ono w wersji głównej. Ma to istotne znaczenie i pozwala lekarzowi na dostęp do kompletu tych samych danych, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta.
Aplikacja pozwala także lekarzowi na przeprowadzenie wizyty – od momentu wybrania nazwiska pacjenta, przez wywiad i badanie do wydania rozpoznania wg standardu ICD-10. Za pomocą aplikacji mobilnej lekarz może również zweryfikować w systemie eWUŚ prawo danej osoby do korzystania ze świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu