Mężczyzna wchodzi do pokoju i zamyka za sobą drzwi. Zdejmuje marynarkę, spodnie i bieliznę, a następnie, lekko zawstydzony, rozglądając się… siada na kserokopiarce.
"Wczesne wykrycie raka jelita grubego? Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą zanim tego spróbujesz" – można przeczytać na ekranie. Osobą, która wykonuje na sobie badanie w postaci skanu pośladków jest mężczyzna około 50 roku życia. Nie jest to bez znaczenia, gdyż właśnie ta grupa społeczeństwa znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Warto również zwrócić uwagę na to, że mężczyzna przez wykonaniem skanu zakrył swoją marynarką zdjęcie kobiety, które wisiało na ścianie, natomiast gdy wykonywał "badanie" okrycie spadło na ziemię. Zabieg ten nawiązuje do faktu, że wykonywanie badań profilaktycznych pod kątem zachorowania na raka jelita grubego czasem traktowane jest jako wstydliwe, choć nie powinno tak być.
Kampania przygotowana przez agencję Maxomedia przypomina, że powinno się regularnie konsultować z lekarzem oraz wykonać odpowiednie badania profilaktyczne, które pozwalają na uniknięcie zachorowania na raka jelita grubego. Konsultacje oraz wykonane prześwietlenie nie tylko umożliwiają szybką reakcję w przypadku wykrycia choroby, ale także pozwalają zaoszczędzić nerwów.
Joanna Grams
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie
-
28.05.2024
Jak ruchem zmieniać umysł?
-
16.05.2024
Pod opieką ropuchy
-
13.05.2024
Kintsugi — sztuka sklejania człowieka
-
06.05.2024
Truskawki to ulubione owoce Polaków
-
01.05.2024
Praca jest dla nas źródłem stresu