Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Komunikacji Społecznej
zapraszają na Międzynarodową Konferencję na Rzecz Edukacji Antykorupcyjnej połączoną z prezentacją projektów młodzieżowych realizowanych w ramach 3. edycji projektu „Młodzi w przejrzystej Polsce” w sobotę, 11 października br. w godz. 11:00-17:00, w
siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa.
W programie m.in.:
– debata o standardach i założeniach edukacji antykorupcyjnej w Polsce i na Litwie;
– dyskusja na temat sukcesów oraz wyzwań związanych z realizacją projektu „Młodzi w przejrzystej Polsce – Aktywny samorząd”;
– omówienie koncepcji lokalnych programów edukacji antykorupcyjnej jako kluczowego rezultatu projektu;
– prezentacja projektów młodzieżowych poświęconych przejrzystości życia publicznego.
Konferencja, będąca kulminacyjnym punktem tegorocznej edycji finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu „Młodzi w przejrzystej Polsce”, pozwoli na przyjrzenie się kwestiom edukacji antykorupcyjnej z dwóch perspektyw – ogólnokrajowej, bardziej teoretycznej i lokalnej, praktycznej. Konferencja jest przewidziana jako dwustopniowa – zaprezentowany zostanie polski i litewski kontekst edukacji na rzecz przejrzystości oraz jego lokalny wymiar.
Udział w panelu nt. założeń i perspektyw edukacji antykorupcyjnej, zapotrzebowania na nią i sposobów jej zaspokajania wezmą m.in. Aida Martinkeniena, reprezentująca litewskiego partnera projektu oraz Alicja Pacewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Druga część konferencji poświęcona zostanie lokalnemu wymiarowi edukacji antykorupcyjnej oraz prezentacjom uczniowskich projektów lokalnych. Uczniowie z 10 samorządów w Polsce (Ełk, Olsztynek, Limanowa, Żory, Zgierz, Dzierżoniów, Słupsk, Sokółka, Katowice, Nowa Ruda) i 5 na Litwie (Pasvalys, Alytus, Telsiai, Kaunas, Situle) realizowali od stycznia szereg lokalnych projektów na rzecz przejrzystości życia publicznego, odbywali wycieczki obywatelskie do urzędów, uczestniczyli w posiedzeniach Rad Miejskich, spotykali się mieszkańcami, organizowali konkursy, przeprowadzali kampanie społeczne i reklamowe, a także monitorowali wydatkowanie pieniędzy z budżetów miejskich. W każdej szkole biorącej udział w projekcie odbywają się lekcje o tematyce antykorupcyjnej prowadzone według scenariuszy CEO, a nauczyciele angażują się w pisanie lokalnych, długofalowych programów edukacyjnych.
Galeria plakatów antykorupcyjnych wykonanych przez uczniów: http://blog.mlodziwprzejrzystej.iq.pl/galeria/
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS