W ramach projektu „Społeczne kreatyfki” młodzież z powiatu grójeckiego zdiagnozuje problemy oraz niewykorzystane szanse swojego otoczenia, a w zespołach projektowych wypracuje autorskie kampanie społeczne. Przygotuje i wesprze ich w tym kreatywna praca warsztatowa oraz obecność dorosłych – opiekunów grup i konsultantów lokalnych, których doświadczenie i kontakty mają zwiększyć skuteczność wypracowanych przekazów. Kampanie zostaną wyprodukowane za pomocą technologii wybranej przez młodzież. Pomoże im w tym zespół ekspertów praktyków pracujących na co dzień jako specjaliści w branży nowych technologii, produkcji filmowej czy grafice. Młodzież będzie miała szanse poznać charakterystykę pracy zespołu kreatywnego, poznać nowe role zawodowe oraz aktywnych działaczy środowiskowych. Ze wspierającą obecnością dorosłych będą mogli zmierzyć się z realnym i konstruktywnym działaniem na rzecz swojego lokalnego otoczenia.
Projekt ma na celu wykorzystanie potencjału młodzieży – ich wiedzy na temat nowych technologii i mediów społecznościowych, motywacji by przekuć hobby w pracę, świadomości roli popkultury w zdobywaniu popularności, aktywności społecznej – by promować treści istotne społecznie i lokalnie oraz pomóc młodzieży zdobywać doświadczenie i rozwijać swoją efektywność.
Organizatorzy szukają do zespołu ekspertów otwartych i kreatywnych ludzi posiadających doświadczenie w branży marketingowej, reklamowej i medialnej: copywriterów, art director’ów, producentów, montażystów filmowych, animatorów, grafików, programistów, specjalistów mediów społecznościowych, realizatorów dźwięku i innych osób, których umiejętności mogą przydać się w produkcji kampanii społecznych. Chętni pomogą młodzieży w zrealizowaniu projektów. Zainteresowani mogą wysyłać CV i zgłoszenie do Katarzyny Dubeltowicz (kdubeltowicz@stowarzyszeniewarka.pl).
Projekt Społeczne kreatyfki – szkoła reklamy słusznych idei organizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A i kolektyw Kreatyfki realizowany jest od listopada 2014 do maja 2015 w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. prowadzące działalność na terenie pow. grójeckiego od 2003 roku i posiadające w swoim dorobku kilkanaście projektów skierowanych do tej grupy odbiorców. Realizatorami projektu jest kolektyw trenerski Kreatyfki, czyli Dorota Krasnodębska-Wnorowska, Marta Bara i Anna Żelazowska-Kosiorek.
Więcej informacji znajduje się na stronie stowarzyszenia oraz na Facebooku.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS