Aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o 17:00 w godzinę „W” 1 sierpnia kilkadziesiąt stacji radiowych i telewizyjnych wyemituje spot „70 sekund dla Powstańców”, w którym cisza przeplata się z archiwalnymi odgłosami walk. Portale internetowe biorące udział w akcji wyemitują specjalne bannery.
Do inicjatywy przyłączyły się m.in. Polsat, TVN, TVN 7, Eska TV, RMF FM, TOK FM, Eska, Złote Przeboje, Gazeta.pl, Newsweek.pl i o2.pl. Do akcji nie przyłącza się TVP, w planach ma jednak przekazywanie na żywo relacji z „minuty milczenia” w Warszawie, a jak podaje rzecznik TVP Jacek Rakowiecki, stacja nada od 30 lipca do 2 sierpnia około 50 godzin materiałów o Powstaniu.
Związek Powstańców Warszawskich sprawuje honorowy patronat nad akcją. Inicjatorem akcji jest agencja Ogilvy & Mather Advertising, która realizuje ją wraz z domem mediowym Maxus.
zobacz także
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

