Ponad 5000 szkół podstawowych w całej Polsce rozpoczęło realizację 3. edycji programu edukacyjnego „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE”, którego organizatorem jest ElektroEko. W poprzednich dwóch edycjach programu edukacją w zakresie prawidłowego gospodarowania ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) zostało objętych ponad 360.000 uczniów.
Projekt edukacyjny został opracowany we współpracy merytorycznej z Politechniką Warszawską – Wydziałem Inżynierii Środowiska. Patronat nad projektem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska – Departament Gospodarki Odpadami. Adresatami tego przedsięwzięcia są piątoklasiści, ich nauczyciele i rodzice, a także cała społeczność szkolna i lokalna, która pośrednio również zapoznaje się z tematyką gospodarowania ZSEE.
W tym roku nowym elementem programu jest platforma edukacyjna www.szkolaZSEE.pl, dzięki której szkoły mają ułatwiony dostęp do materiałów dydaktycznych i dodatkowych atrakcji. Każda szkoła, która przystąpiła do 3. edycji programu, może założyć własnego Eko-Bloga.
W ramach projektu organizowany jest konkurs na plakat najlepiej ilustrujący hasło „Świat bez ZSEE”, w którym mogą wziąć udział wszystkie szkoły, które zrealizują zajęcia programowe.
W Polsce od października 2005 obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Wprowadza ona zakaz wyrzucania elektrośmieci do zwykłych osiedlowych śmietników i zobowiązuje społeczeństwo, a także gminy i instytucje (w tym szkoły) do prawidłowego pozbywania się ich, czyli oddawania do punktów zbierania w gminach lub sklepach.
ElektroEko to organizacja powołana do życia przez największe firmy i organizacje zrzeszające producentów i importerów sprzętu AGD, RTV, IT i Oświetlenia.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy