13.000 uczniów wzięło udział w konkursie „Planeta Energii”
Około 13.000 uczniów wzięło udział w organizowanym przez Grupę Energa konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” oraz akcji popularyzującej wiedzę na temat energii elektrycznej i zasady bezpiecznego z niej korzystania. Na podstawie kilkuset sprawozdań jury konkursowe wyłoniło najbardziej zaangażowane klasy i nauczycieli, którym przyznało 10 nagród głównych oraz 50 wyróżnień.
Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju, a jego głównym celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Do szkół w całej Polsce trafiły przygotowane przez Energę materiały dydaktyczne, w oparciu o które nauczyciele mogli przeprowadzić zajęcia dotyczące prądu. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji szkolnych i innych działań dotyczących energii elektrycznej oraz bezpiecznego i racjonalnego z niej korzystania, a następnie na udokumentowaniu odbytych zajęć. Zwycięskie klasy zostały wyłonione na podstawie przygotowanych przez nauczycieli sprawozdań.
Z 3000 szkół, do których organizatorzy wystosowali zaproszenie do udziału w akcji, na www.planetaenergii.pl zarejestrowało się ponad 500 nauczycieli, a ponad 100 z nich udokumentowało przeprowadzenie zajęć sprawozdaniami (częst ilustrowanymi zdjęciami i filmami).
Główną nagrodą w konkursie jest 2-dniowa wizyta „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. „Planeta” odwiedzi miasto, z którego pochodzi zwycięska klasa. W przypadku nagrodzenia uczniów z mniejszych miejscowości, ze względu na konieczność udostępnienia miasteczka wystarczającej liczbie dzieci przez pełne dwa dni, atrakcja zawita do najbliższego dużego miasta w okolicy. Dzieci ze zwycięskiej klasy i szkoły zostaną dowiezione na „Planetę Energii” na koszt organizatora akcji.
Patronat nad wizytami miasteczek „Planety Energii” objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

